Hakkımızda

BİZ KİMİZ

Kuruluş; 22.08.2002 tarihinde “Vizyon İnşaat Ekspertiz Tic. Ltd. Şti.” olarak kurulan firmamız, büyüyen sektör ile birlikte kurumsal bir yapıya bürünmek ve “Sermaye Piyasası Mevzuatı” çerçevesinde değerleme hizmeti vermek amacıyla yapısal değişikliğe gitmiştir. Bu doğrultuda şirket unvanımız,  “Vizyon Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.” olarak yenilenmiş, 17.10.2006 tarih ve 6665 sayılı Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan şirket ana sözleşmesine göre faaliyet alanımız “Ekspertiz ve Değerlendirme” olarak tanımlanmıştır.

SPK LİSANSI

Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:35 sayılı SPK mevzuatı çerçevesinde değerleme hizmeti verecek şirketler listesine 08.02.2007 tarih, 5/106 sayılı  kurul kararı ile alınmıştır.

BDDK LİSANSI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 08.03.2010 / 3577 tarih sayılı kurul kararı ile BDDK Lisansı almıştır.

ISO BELGESİ

Şirketimiz, TURKAK tarafından verilmiş 9001-2008 ISO Sertifika Belgesine sahiptir.

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

Zurich Sigorta tarafından Gayrimenkul Değerlemesi Mesleki Sorumluluk Sigorta Poliçesi yapılmış olup, olay başı 500.000 TL ve yıllık toplamda 5.000.000.-TL teminat limitlidir.

BAĞIMSIZ DENETİM FİRMASI

Şirketimiz, SPK tarafından yetkili lisansa sahip bağımsız denetçi kuruluşu  “Ban-Den Bağımsız Denetim A.Ş.” firması tarafından denetlenmektedir.

ÜYELİKLER

* SPK (Sermaye Piyasası Kurumu)

* BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)

* TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği)


Yönetim Profilimiz

Vizyon Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Vizyon Değerleme Hikmet Soysal

M. Hikmet SOYSAL

Yönetim Kurulu Başkanı
(Sorumlu Değerleme Uzmanı Lisans No 400200)
Yıldız Teknik Üniversitesi
Sektöre Giriş 1996

 M. Hikmet Soysal Özgeçmiş

DOWNLOAD CV
Vizyon Değerleme Mete Gülbaş

Mete GÜLBAŞ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 
(Sorumlu Değerleme Uzmanı Lisans No 400141)
Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık
Sektöre Giriş 1997


 Mete Gülbaş Özgeçmiş

DOWNLOAD CV


Vizyonumuz


Türkiye'de "Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık" alanında bağımsızlık ve tarafsızlıktan ödün vermeden eğitimli ve deneyimli kadrosu ile sektörde öncü bir şirket olmak.

Vizyon GD

Misyonumuz


Firmamızın, kurulduğu günden bu tarafa gayrimenkul değerleme faaliyetlerini yürütürken; mevzuatlara ve mesleki yeterliliklere uygun, tarafsızlıktan ödün vermeyen, güvenilir, kaliteli ve hızlı hizmeti birlikte sunan, hizmet sunduğu karar mekanizmalarına, risk yönetim operasyonlarında ihtiyaç ve beklentilere; “Mevzuatlar, Mesleki Etik Kurallar ve Standartlar” çerçevesinde çalışarak cevap veren ve en doğru kararın alınmasına yardımcı olan, müşteri memnun ve tatminiyetini sağlarken olası riskleri asgariye indirerek, ekonomi dünyasına değer katan kadrosunun gelişimine  fırsat tanıyarak bunu destekleyen sürekli iyileşmeyi iş süreçlerine yansıtan bir kurum olarak çalışmayı benimsemiştir.Vizyon GD


Vizyon Değerleme Organizasyon Şeması

DIŞ KAYNAKLI HİZMET ALINAN FİRMALAR

Banden - Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş

Hukuk Danışmanı - Ercan Hukuk Bürosu Av. Fikret Ercan

Mali Müşavir - Kozmos

Bilgi İşlem - Gökkuşağı Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş

Yazılım - 7 Aralık Bilişim & Mühendislik

Web Tasarım - Runajans

Belgelendirme - Meyer


HİZMET VERİLEN İLLER

Vizyon Taşınmaz Değerleme ve Taşınmaz A.Ş. firması; İstanbul-Ankara-İzmir'de olmak üzere 3 Bölge Müdürlüğünden oluşmaktadır. İstanbul (Avrupa ve Anadolu Yakası), Ankara, İzmir İllerinin yanında Antalya, Mersin İllerinde Kadrolu Değerleme Uzmanları bulunmaktadır. Türkiye genelinde de 72 adet İl'de sözleşmeli Değerleme Uzmanları ile hizmet verilmektedir. Değerleme uzmanı olmayan illere de komşu illerdeki sözleşmeli uzmanlarımız görevlendirmek suretiyle tüm Türkiye'de faaliyet göstermekteyiz

 

Vizyon Değerleme Hizmet İlleri HİZMET VERİLEN İLLER DOWNLOAD


BÖLGE YAPILANMAMIZ

Vizyon Değerleme Bölge Yapılanması